uvodka_1_internet.jpg
uvodka_2_HOTOVO.jpg

12.5.2013 - Jak to vlastně začalo?

Slim vznikl v roce 2011 v průběhu letních prázdnin. Původním záměrem bylo vytvořit si vlastní postavičku pro kreslená videa, kterými jsem se tou dobou zabýval. Jelikož nejsem zrovna umělecky nadaný, hledal jsem něco jednoduchého, co by mně usnadnilo práci. Videa se totiž mnohdy skládala i z několika set snímků. Hledal jsem něco bez končetin, nosu, uší a dalších částí těla, které bych musel v budoucí animaci nucen rozpohybovat. Stručně řečeno hledal jsem Slima.
Když jsem se však poprvé pokusil svoji postavičku překreslit do počítače, jednoduchost se vytratila. S ní zmizelo i prvotní nadšení vytvořit si nové a propracovanější kreslené video. Slim byl tak na několik měsíců uklizen do krabice. Holt myší se kreslí jakoby byl člověk přiopilý, tím nemyslím, že by mi to šlo tužkou snad lépe.
Nicméně myšlenka se stále drásala na povrch. Pro časovou náročnost a nevalnou kvalitu předchozích výtvorů jsem od ní ale raději upustil. Jako rozumné řešení se zdál být komiks, a tak za jednoho pozdního večera se na papíře ve třech rámečcích načmáraných propiskou objevil nám již známý plž. Potěšen svým výtvorem jsem se rozhodl obrázek překreslit do počítače. Slim se tím dokázal dostat ze dna krabice až na samotný internet. Postupně vznikaly další a další díly. Nutno dodat, že po 5 měsících množství stripů nepřesáhlo jednociferné číslo. Chyběly nápady a Slim potřeboval pořádně nastartovat. Tím hnacím motorem se pro mě stal... říkejme mu prozatím pan Škvarek. Pan Škvarek mi v krátké době dokázal poskytnout nemalou zásobu nápadů, z kterých čerpám dodnes. Mohl jsem se tudíž soustředit pouze na kreslení a dokonce vydávat pravidelně každý týden. Bohužel už nemohu s hrdostí říci, že Slim je jen a pouze můj výtvor, na druhou stranu nebýt pana Škvarka, množství komiksů mohlo být dnes jen poloviční. Pan Škvarek se tedy významnou měrou podílel na vývoji Slima a je třeba říci, že v současné době má na svém kontě více vymyšlených stripů než já. To ovšem nic nemění na tom, kdo Slima vymyslel a nadále kreslí!
Rád bych se svým zeleným společníkem dosáhl na magické číslo 100. Doufám, že nás při tom budete sledovat a věřím, že s pomocí pana Škvarka se nám to povede.
Na závěr ještě pro zvědavce přikládám odkaz na videa, která jsem vytvořil pomocí programů Pivot, Windows Movie Maker a Malování. Ačkoliv dnes už se za ně docela stydím. Mimochodem, představa pohybujícího se Slima na obrazovce mi stále vrtá hlavou.
12.05.2013 17:52:49
ivan-stepanek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one